Sposób na nudę

Wszelkiego rodzaju gry i zabawki interaktywne są niesamowicie rozwijające dla naszych małoletnich pociech. To najlepszy sposób na długie zimowe wieczory lub na pluchę na dworze. Warto zaoferować tego rodzaju rozrywkę dzieciom, by spędzając czas w domu, nie tylko siedziały przed telewizorem, smartfonem czy wyświetlaczem komputera. W dwudziestym pierwszym wieku to wręcz choroba cywilizacyjna. Małoletni użytkownicy mediów bardzo szybko uzależniają się od tego rodzaju spędzania wolnego czasu. Mają przez to problemy w szkole, cierpią na wszelkiego rodzaju wady wzroku czy słuchu, stają się zamknięci w sobie, nie potrafią też nawiązywać poprawnych relacji towarzyskich.

A wystarczyłoby byśmy jako rodzice przyłożyli więcej uwagi do wychowania naszych dzieci. Gdy nie mamy czasu czy chęci nad opiekę nad milusińskimi, sami podsuwamy im telefon z grą czy włączamy telewizor i zajmujemy ich uwagę maratonem niekończących się bajek. Oprócz tego, że narażamy tym nasze dzieci na wszelkie dolegliwości związane z nadmiernym korzystaniem z elektroniki, dodatkowo osłabiamy więź, która powinna łączyć rodziców z potomstwem. Najlepszym pomysłem byłoby zapewnienie im chociaż przez godzinę dziennie rozrywki na dworze. Świeże powietrze dotlenia mózg i sprawia, że dziecięce szare komórki pracują lepiej. Możemy wziąć rowery, rakiety tenisowe czy choćby piłkę do gry i aktywnie spędzić wspólny wolny czas. Jeżeli nie jesteśmy typem sportowca, wystarczy, że zabierzemy nasze pociechy na dłuższy spacer do parku i pokażemy im zwinne wiewiórki czy różnego rodzaju ptactwo. Niezgorszym pomysłem jest też zabranie koca i prowiantu na piknik pod chmurką. Jeśli zaopatrzymy się w jakieś rozrywki, typu: gry karciane dla dzieci czy wszelkiego rodzaju planszówki, zdecydowanie spędzimy niezapomniany czas na łonie przyrody. Tego rodzaju gry nie tylko wywołują salwy śmiechu, ale i kształcą oraz uczą naszych podopiecznych. Poprawiają spostrzegawczość i refleks, rozwijają logiczne i szybkie myślenie, niektóre pomagają w nauce liczenia, inne usprawniają posługiwanie się słowami. Są takie, które uczą różnych języków obcych. To wspaniały sposób na ćwiczenie pamięci, koncentracji i uwagi. Dodatkowo zbliżają nas do dzieci i sprawiają, że stajemy się bliskimi przyjaciółmi naszych latorośli.

Jednak wszelkiego rodzaju karcianki i gry planszowe nie są tylko przeznaczone dla najmłodszych graczy. Również dorośli mogą znaleźć przyjemność w spędzaniu czasu właśnie w ten sposób. Jest wiele opcji. Można wybrać grę dla jednego, dwóch lub wielu graczy. Istnieją gry towarzyskie, typowo imprezowe. Rozkręcają one z powodzeniem nawet najnudniejsze przyjęcie. Są też gry logiczne, których rozegranie zajmuje znacznie więcej czasu, wymaga skupienia i strategicznego myślenia. Obojętnie czy jesteśmy rozbrykanymi dziećmi czy statecznymi dorosłymi, zawsze znajdziemy coś dla siebie. W gry można zaopatrzyć się w wielu sklepach internetowych, istnieją jednak i punkty stacjonarne, w których można dopytać sprzedawcy o interesujący nas tytuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here