Świece stożkowe – unikalna ozdoba każdej uroczystości

0
427

Świece trzeba zaliczyć do klasyków, jeśli chodzi o wytwarzanie przyjemnego nastroju. Znane były już w czasach starożytnych i na przestrzeni wieków zawsze należały do wyrobów praktycznych i dekoracyjnych. Śmiało można powiedzieć, że świece należą do podstawowych elementów używanych podczas wyjątkowych okazji w domu, hotelu czy restauracji. Wśród nich prym wiodą świece stożkowe, pomimo tego, że na rynku pojawiają się różnego rodzaju wersje świec. Ten stan rzeczy pokazuje, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

Świece na różne okazje

Jeśli jest mowa o świecach, to trzeba pamiętać, że idealnie pasują one do wystroju stołów, świeczników i stroików. Stanowią nieodłączny element romantycznych spotkań. Świetnie nadają się do tego świece stożkowe, które najczęściej kojarzą się nam z kolorem białym. Jednak w sprzedaży możemy spotkać również świeczki o innych barwach. Poza tym rynek oferuje produkty o metalicznym lub matowym połysku. Jest to ważne, gdyż dzięki temu można dobrać odpowiedni kolor do konwencji stylistycznej. Na przykład świece metaliczne czerwone potrafią wytworzyć romantyczną aurę. Natomiast białe i złote kojarzą się z elegancją i klasyką, dlatego też warto ich używać podczas bardziej oficjalnych spotkań.

Świece do każdego wnętrza

Podstawowym elementem, który znakomicie łączy się ze świecami stożkowymi, jest oczywiście świecznik. Taki komplet potrafi być urokliwą ozdobą różnorakich wnętrz i uroczystości. Dopasowanie odpowiedniego świecznika do kolorystyki świec i obranej stylistyki nie jest wcale rzeczą trudną. A to za sprawą licznych form i odmian tych produktów. Wszystko zależy od naszych upodobań i wizji. Z powodzeniem można więc wybrać odpowiednią oprawę do wnętrz klasycznych, rustykalnych czy nowoczesnych. Świece stożkowe świetnie nadają się do stroików, które stanowią nieodłączny element różnych uroczystości. W zasadzie mogą nam towarzyszyć przez cały rok.

Klasyka i elegancja

Przy omawianiu tematu świec warto wspomnieć o długich świecach stożkowych, które nadają się do każdej dekoracji bez względu na panujące trendy. Trzeba przyznać, że ten rodzaj świec ozdobnych szczególnie pasuje do gustownych świeczników, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Doskonale nadają się do każdego rodzaju wnętrz i uroczystości. Można dzięki nim wytworzyć niesamowity klimat. Wystarczy je umieścić w pięcioramiennym kandelabrze w kolorze starego złota i postawić na stoliku kawowym w stylu francuskim. Świetnie będą się nadawać również do nowoczesnej jadalni, w której delikatnie rozjaśnią panujący półmrok. Niezwykle elegancko prezentują się świece białe zawsze kojarzone z klasyka i elegancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here