Trendy w wychowywaniu dzieci

Na rozwój dziecka wpływa bardzo wiele czynników zewnętrznych. Pierwsze lata życia każdego człowieka kształtują jego osobowość, dlatego tak wiele uwagi należy poświęcić dziecku. Wychowujemy nasze dzieci intuicyjnie, jednak warto sięgać po porady specjalistów w tej dziedzinie. Jednak w dzisiejszych czasach niektórzy popadają w zbytnią przesadę, zabraniając wszystkiego co przyjemne. Jak zachować zdrowy rozsądek, aby wyszło to na zdrowie dla nas i naszych pociech?

Nie podążaj za trendami
Z roku na rok pojawiają się coraz nowsze naukowe wyniki badań, które głoszą co jest dobre, a co niedopuszczalne dla młodego człowieka. Najgorsze co możemy zrobić, to ślepe podążanie za tym o czym się czyta, czy słucha. Oczywiście jak najbardziej jeśli nowinki są rzeczowo uzasadnione, warto je brać pod uwagę. Absolutnie nie przewracajmy życia naszego i naszych dzieci tylko dlatego, że o czymś nagle zrobiło się głośno. Ludzie w dzisiejszych czasach mają tendencję do życia na pokaz i pędzenia w stadach, za tym co akurat jest na topie. Dlatego bądźmy mądrzejsi, nie bójmy się bycia innymi i zachowajmy zasadę złotego środka, czyli wszystko z rozsądkiem bez popadania w skrajności.

Telewizja wcale nie jest złem
Niestety są rodziny w których od najwcześniejszych lat życia wpaja się w młodego człowieka przeświadczenie, że telewizja jest złem. W tego typu domach nie ma telewizorów, lub oglądanie programów jest bardzo okrojone. Nie wolno dziecka wprowadzać w błąd, ponieważ telewizja właściwie dawkowana, jest bardzo cennym źródłem informacji. Wpajając młodemu człowiekowi, że coś jest złe wyzwalamy w nim poczucie winy gdy to robi. A zastanówmy się, czy dziecko powinno mieć przeświadczenie, że robi coś niewłaściwego patrząc na programy dla dzieci? Zatem zamiast wmawiać wszystkim dookoła, że media to zło, nauczmy nasze pociechy korzystania z dobrodziejstw jakie niosą programy popularno-naukowe, wartościowe bajki i programy dla dzieci, które pełnią rolę edukacyjną i rozrywkową. Wszystkie takie impulsy zewnętrzne, rozwijają osobowość młodego człowieka w dobrym kierunku. Poszerzają światopogląd i pokazują, jaki świat jest piękny.

Cudowne diety dla zdrowego dziecka
Jedzenie to temat rzeka, a trendy na zdrowe jedzenie w dzisiejszych czasach jest prawdziwą plagą. Gdyby człowiek pozbierał do kupy wszystkie informacje dotyczące szkodliwych składników, które znajdują się w naszym jedzeniu, to praktycznie umarlibyśmy z głodu. Dlatego zwłaszcza w przypadku dzieci, nie wolno testować żadnej diety cud, która podniesie odporność, inteligencję, sprawność i wiele innych cech. Najważniejszą sprawą w żywieniu młodego organizmu są zbilansowane posiłki, które zawierają wszystkie składniki odżywcze pozwalające na prawidłowy rozwój. Suplementowanie najmłodszych preparatami aptecznymi jest zupełnie niepotrzebne, o ile lekarz nie stwierdzi że takowe terapie są niezbędne. Starajmy się nie podawać witamin, tranów i innych cudownych medykamentów bez konsultacji z lekarzem pediatrą. Wszystkie witaminy i mikroelementy znajdują się w jedzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here