Zabawki Barbie

Wiele dziewczynek bardzo lubi zabawki Barbie, które są atrakcyjne wizualnie i można do nich dokupić mnóstwo uroczych akcesoriów. Tego rodzaju laleczki doczekały się wielu wersji, a nawet podróbek. Minęło już wiele lat, a zabawki Barbie wciąż są bardzo lubiane przez współczesne dziewczynki! Można je znaleźć niemal w każdym sklepie dla dzieci. Czy to oznacza, że są dobrym pomysłem na prezent? Niekoniecznie!
W dzisiejszym świecie, idealny wygląd jest bardzo pożądany i reklamowany. Zabawki Barbie również promują sylwetkę, która jest niemożliwa do osiągnięcia. Z tego powodu wielu małych dziewczynek zaczyna mieć kompleksy na punkcie swojego wyglądu! Już nawet kilkuletnie dzieci widzą swoje odbicie w lustrze bardzo negatywnie. To bardzo smutne i niepokojące zjawisko. Niestety jedną z przyczyn, dlaczego tak się dzieje, są właśnie zabawki Barbie, które wyglądają idealnie i są niesamowicie szczupłe, wręcz wychudłe. Dziewczynki za wszelką cenę chcą uzyskać właśnie taki wygląd, a ponieważ jest to niemożliwe, popadają w kompleksy. Jest to zrozumiałe u nastolwtniej, dorastającej dziewczyny, ale u kilkulatki szokujące!
Zabawki Barbie nie wpływają dobrze na rozwój dziewczynek. Nie są w żaden sposób edukacyjne, a mogą tylko zaszkodzić. Dlatego rodzice powinni zastanowić się, czy warto kupować swojemu dziecku takie lalki. Oczywiście niełatwo odmówić, kiedy dziewczynka wprost uwielbia zabawki Barbie i nie chce żadnych innych! Wtedy najlepiej mieć nadzieję, że małej szybko znudzą się lalki i zainteresuje się innymi rzeczami.
W każdym sklepie z zabawkami można trafić na duży wybór lalek różnych producentów. Prawdziwe zabawki Barbie są produkowane przez jedną markę, która istnieje na rynku już od wielu lat i tworzy wciąż nowe modele tej popularnej figurki. Chociaż dzisiaj laleczki te nie robią już takiej furory, jak jeszcze kilkanaście lat temu wciąż są kupowane przez wielu rodziców.
Wiele dziewczynek woli inne produkty, niż zabawki Barbie. Najbardziej popularne są te artykuły, które dzieci znają z reklam w telewizji. Wiele maluchów marzy o tym, aby otrzymać na prezent zabawkę, która była pokazywana w reklamie. Większość z tych produktów nie jest wartych swojej ceny, ale dzieci nie są tego świadome.
Czy zabawki Barbie powinno się kupować swoim dzieciom? Decyzja należy do rodziców. W ostatnich latach dużo się mówiło o negatywnym wpływie, jaki mają te produkty na samoocenę dziewczynek. Warto przemyśleć to, zanim kupi się wystylizowaną laleczkę swojej córce. Na szczęście, niektóre zabawki Barbie nie wyglądają już tak bardzo nierealnie. Niektóre modele nabrały bardziej naturalnych i kobiecych kształtów. Nie są one jednak tak dostępne, jak tradycyjne laleczki.
Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko dobrze się rozwijało, było pewne siebie i inteligentne. Aby tak się stało, lepszym rozwiązaniem będzie z pewnością kupowanie mu bardziej edukacyjnych produktów, niż zabawki Barbie, które nie uczynią żadnej dziewczynki mądrą i zdecydowaną. Rodzice powinni być świadomi tego, czym bawią się ich dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here