Zabawki Świnka Peppa - czy to dobry pomysł?

Większość rodziców na pewno zna Świnkę Peppę, która jest wprost uwielbiana przez dzieci w różnym wieku. Często, jak zahipnotyzowane siedzą przed telewizorem i oglądają kolejne odcinki bajki. Dorośli mają raczej odwrotne odczucia po obejrzeniu filmu. Zastanawiają się, gdzie leży sukces tej małej, ale dość podłej i złośliwej świnki.

Czy bajka o Śwince Peppie jest odpowiednia dla dziecka?

Wiele dorosłych osób po obejrzeniu, nawet tylko jednego odcinka bajki, jest raczej zniesmaczonych i bardzo zaskoczonych zachowaniem bohaterki. Tym bardziej, że ich własne dziecko nie może oderwać wzroku od ekranu telewizora podczas wyświetlania filmu. Okazuje się bowiem, że Świnka Peppa jest nie tylko złą siostrą dla swojego brata George’a, ale jest także niegrzeczna dla swojej ciężko pracującej mamy. Poza tym je tylko bardzo niezdrowe rzeczy, np. ciasto czekoladowe czy pizzę, a o warzywach nie chce słyszeć. Na pewno nie jest więc dobrym przykładem dla najmłodszych.
Zastanawiające jest zatem, co tak bardzo przyciąga dzieci do bajki o Peppie. Jeżeli chodzi o maluchy, zwracają one raczej uwagę na barwy, dźwięki, śpiewanie i mnóstwo ruchu na ekranie. Świnka jest kolorowa, ma piskliwy głos, dużo mówi i śpiewa. Małe dziecko nie do końca zauważa i odczuwa złośliwość, prostactwo, nieuprzejmość oraz zuchwalstwo wobec rodziców.
Niektórzy bronią tej kreskówki twierdząc, że większości bajek można zarzucić coś złego, a przecież dzieci je oglądają, kiedyś podobne oglądali ich rodzice. Najważniejsze jest bowiem to, aby gdy podczas oglądania kreskówki pojawiają się złe zachowania bohaterów, reagowali rodzice. Bo właśnie oni są po to, by pokazywać dobro i zło, zarówno to w bajkach, jak i w życiu, i tłumaczyć je dziecku na bieżąco.

Zabawki Świnka Peppa

Ogromne zainteresowanie bajką przedkłada się na popularność zabawek związanych z jej główną bohaterką. A jest ich mnóstwo, począwszy od figurek, klocków, stempelków, poprzez puzzle, kolorowanki, a na zabawkach do kąpieli skończywszy.

* Dla małych dzieci przeznaczone są kolorowe klocki, których zadaniem jest rozwijanie podstawowych umiejętności dziecka. Natomiast maluchom, które obawiają się kąpieli, na pewno pomogą zabawki do kąpieli ze Świnką Peppą. W sklepach dostępne są zestawy zabawek z siatką, łatwą do zamocowania w dowolnym miejscu na wannie.

* Dla nieco starszych dzieci ( powyżej 3 lat) przeznaczone są klocki, z których można budować bardziej skomplikowane budowle. Są też puzzle ze Świnką Peppą o różnym stopniu trudności (liczba elementów waha się od 30 do 200).
Świetną grą, stymulującą rozwój mózgu dziecka i ćwiczącą umiejętności arytmetyczne jest domino ze Świnką Peppą. Jest to równocześnie doskonała zabawa dla całej rodziny.

* Małym miłośniczkom gotowania bardzo podobają się kolekcje porcelanowej zastawy z wizerunkami postaci z bajki. Wszystkim zaś dzieciakom, które uwielbiają zabawy tematyczne i kolekcjonują figurki z ulubionymi bohaterami, łącząc je później w jedną rodzinę, na pewno przypadną do gustu figurki z bajki o Śwince Peppie.

Nie tylko zabawki Świnka Peppa cieszą się tak dużą popularnością, również ubrania z emblematem bohaterki bajki znajdują wielu pasjonatów wśród najmłodszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here