Pralka to niezbędny element wyposażenia każdego domu
fot. Pixabay.com

Pralka jest niezbędnym elementem wyposażenia naszego mieszkania. Mało kto wyobraża sobie bez niej życie. Jak więc wybrać dobrą pralkę, która będzie nam służyć latami? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jakie funkcje warto mieć, aby jak najlepiej z niej korzystać? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/dobra-pralka-inwestycja-na-dlugie-lata/

Pralki, ich rodzaje i modele

W sklepach stacjonarnych czy internetowych nie mamy żadnego problemu z zakupem pralki. Ich ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Producenci prześcigają się w produkowaniu coraz lepszych modeli. Im ich więcej, tym trudniej wybrać. A wybierać możemy spośród:

  • pralek wolnostojących z fabryczną obudową – taką pralkę możemy postawić w łazience, pralni, jeśli mamy takie pomieszczenie w naszym domu, a nawet w kuchni.
  • pralka w zabudowie – idealna do małych i ciasnych pomieszczeń. Sama pralka nie zajmuje wiele miejsca, jest ukryta pod roboczym blatem w kuchni lub w łazience i pomaga zaoszczędzić miejsce.
  • pralka automatyczna – zdecydowanie najlepszy wybór na dzisiejsze czasy, w których ciągle brakuje nam czasu. Skróci ona nasz czas i zmniejszy zaangażowanie w proces prania, nie musimy martwić się podgrzewaniem wody, wirowaniem czy płukaniem ubrań. Nasze czynności ograniczają się jedynie do załadowania pralki, ustawienia odpowiedniego programu, a następnie rozwieszenie wypranych już ubrań.
  • pralka wirnikowa – każdy, kto pamięta czasy PRL-u i początki lat 90-tych, pamięta również słynną pralkę Franię. Co ciekawe, wcale nie jest to relikt przeszłości. Pralki wirnikowe są nadal produkowane u wykorzystywane w domkach letniskowych czy na biwakach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie trzeba ich podłączać do sieci wodociągowej.
  • pralka ładowana od góry – idealne dla osób, które mają problemy ze schylaniem się, są niewielkie, zajmują mało przestrzeni, nadadzą się do małych łazienek.
  • pralka ładowana od frontu – w takiej pralce łatwiej jest kontrolować proces prania, zwłaszcza jeśli ulegnie jakiejś awarii.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując pralkę?

Gdy decydujemy się na zakup pralki, powinniśmy również zwrócić uwagę na rodzaj silnika. Ostatnio coraz popularniejsze są pralki z bezszczotkowymi silnikami inwerterowymi. Zapewniają one wysoką wydajność prania i jednocześnie bardzo cichą pracę tego typu sprzętu. Ponadto zużywają znacznie mniej energii. Dziś coraz więcej producentów oferuje to rozwiązanie w swoich pralkach.

Ważnym elementem, jaki należy również mieć na uwadze, jest klasa energetyczna. Na rynku znajdziemy więc wiele pralek o kasie A. A naprawdę dobra pralka to taka, która ma najwyższą ocenę w tej skali, czyli A +++.

Zobacz też: http://www.niebonie.pl/jak-wybrac-najlepszy-oczyszczacz-powietrza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here