Zobaczysz to, czego nie spostrzegą inni

0
1629

Lornetki to uniwersalne urządzenia, dzięki którym zobaczy się to, czego nie widzą inni. I nie chodzi tu tylko o obserwację przyrody, ale taki profesjonalny sprzęt pozwoli szczegółowo poznać zabytki, przyjrzeć się lepiej wydarzeniom sportowych, koncertom lub na przykład pokazom lotniczym. Są też lornetki służące obserwacji nieba. Ogromny wybór profesjonalnego sprzętu tego typu znajduje się na stronie https://armytec.pl.

Sklep ten oferuje wysokiej klasy profesjonalne lornetki od światowej klasy producentów Swarovski Optik i German Precision Optics, które pozwalają na obserwację wybranych obiektów w najcięższych warunkach i przy każdej pogodzie.

Czym się kierować przy wyborze lornetki?

Przy wyborze lornetki trzeba jednak zwrócić uwagę na jej parametry, na przykład powiększenie, jasność obrazu, jakość optyczną i wagę. Podstawową charakterystykę lornetki określają dwie liczby: wielkość powiększenia oraz średnica obiektywów. Ta ostatnia wartość wyrażona jest milimetrach. Dla przykładu liczby 10×50 – oznaczają, że ten konkretny sprzęt oferuje dziesięciokrotne powiększenie przy średnicy obiektywów 50 mm.

W sklepie armytec.pl na pewno każdy wybierze coś dla siebie, ponieważ znajduje się tu ogromny wybór lornetek o różnorodnych parametrach. Średnice obiektywów zaczynają się od 32 mm, a kończą na 56. Natomiast powiększenia zaczynaj od 8 razy, a kończą na 12 i pół. Różne są też ceny lornetek. Są takie za nieco ponad 1600 złotych, ale można tu zaopatrzyć się w sprzęt kosztujący nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela kupującego.

Kilka propozycji lornetek

Ciekawą propozycją jest na przykład lornetka GPO PASSION ED. To urządzenie kosztujące nieco ponad 1600 złotych i oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Jej unikatowy magnezowy korpus powoduje, że jest bardzo lekka i jednocześnie wytrzymała. Dzięki soczewkom ED i powłokom wielowarstwowym ma szerokie pole widzenia, wysoki kontrast obrazu i krótszą minimalną odległość ostrzenia. Jest wodoodporna i odporna na zaparowania, poza tym nie zajmuje dużo miejsca w torbie lub plecaku.

Warto też zaznaczyć, że w firmie German Precision Optics, która ją wyprodukowała, wdrożono unikalną strukturę korporacyjną, pozwalają wykonywać produkty wyższej jakości i o lepszych parametrach, ale w niższych niż u innych cenach. Projektowanie, dział inżynierski oraz kontrola jakości znajdują się w całości w Niemczech.

W armytec można również kupić droższą, bo kosztującą ponad 9 tysięcy złotych lornetkę Swarovski SLC 10×56. Sprzęt tego producenta i z tej serii należy do najbardziej lubianych i najlepszych lornetek na świecie. Korpusy wykonano ze stopów metali lekkich, a antypoślizgowe pokrycie gumowe zapewnia pewny i wygodny chwyt. Seria SLC przeznaczona jest przede wszystkim dla myśliwych, ale bogata oferta modeli pozwala na wybór sprzętu, który doskonale sprawdzi się na spacerze, w czasie wędrówki górskiej lub na w czasie prowadzenia obserwacji ornitologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here