Czy warto kupić akumulator NIMH

Akumulator NIMH pojawił się na rynku w 1989 roku i od razu zyskał dużą popularność. Akumulator NIMH to inaczej akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy.

Cechy akumulatora NIMH

Cechuje się wyjątkowo dużą odpornością na głębokie rozładowanie oraz przeciążenia. W produkcji masowej takie akumulatory nie pojawiały się bardzo długo. Obecnie chętnie wykorzystuje się właściwości tego rodzaju akumulatora, ponieważ wodór sprawdza się doskonale w roli anody. Warto mieć na uwadze, że anoa zbudowana jest ze stopu różnych metali w nowoczesnym akumulatorze NIMH.

Technologia akumulatora NIMH

Nawet najbardziej wymagający klienci powinni być zadowoleni, ponieważ wybór akumulatorów jest naprawdę bardzo duży. W przypadku małych urządzeń technologia niklowo-metalowo-wodorkowa sprawdzi się oczywiście najlepiej. Przeszło 30-letnią historię ma już za sobą akumulator Ni-MH. Jest to ulepszona wersja akumulatora NICD, który jest o wiele starszy. Mimo to, akumulatory NICD cały czas pozostają w obiegu. Konstrukcja akumulatora NIMH jest bardzo zbliżona do akumulatora NICD, a jedyną ważną różnicą jest anoda.

Pojemność akumulatora NIMH

Akumulator nimh może jednak osiągnąć dużo większą pojemność. Warto dodać, że akumulatory NIMH zbudowane są z kilku ogniw, które są ze sobą połączone. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że napięcie ogniwa NIMH jest równe 1,2 V. Jest to jednak średnia wartość napięcia w czasie pracy, ponieważ maksymalnie akumulator może być naładowany do 1,4 V, a rozładowany do 1 V. Z reguły szeregowo są łączone ogniwa NIMH. Przed ładowaniem powinno się akumulator rozładować, bo w innym wypadku wystąpi efekt pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here