filtr nakranowy

Woda, która płynie z kranu i jest niezastąpiona do tego, żeby ugotować zupę, zaparzyć kawę czy herbatę, często pozostawia wiele do życzenia. Ale nawet jeśli woda kranowa charakteryzuje się dość słabą jakością, to wcale nie oznacza to, że trzeba się z tym pogodzić i nie można tego stanu rzeczy zmienić. Wystarczy bowiem zamontować filtr nakranowy, żeby jej jakość uległa wyraźnej poprawie.

Wpływ na jakość wody mają różne czynniki. Na pewno nie bez znaczenia jest instalacja. Jeżeli rury, którymi płynie woda, bardzo dawno nie były wymieniane, to istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że obniżą one jej jakość. Innym czynnikiem, który sprawia, że woda z kranu nie spełnia oczekiwań, jest duża ilość chloru o specyficznym zapachu. Mocno chlorowana woda po przegotowaniu ma posmak, który pozostaje wyczuwalny nie tylko wtedy, gdy sięga się po czystą wodę, ale również wówczas, gdy na jej bazie zostanie zaparzona kawa czy herbata. Jak temu zaradzić? Odpowiedzią jest filtr nakranowy uzdatniający wodę i poprawiający jej jakość.

Na jakiej zasadzie działa filtr nakranowy?

W ostatnich latach filtry nakranowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ są prostym sposobem na uzdatnienie wody wodociągowej w swoim gospodarstwie domowym. Łatwy montaż i przystępna cena to niewątpliwe zalety filtrów. Po zakupie filtru każdy może samodzielnie zamocować je do wlewki. Nie trzeba do tego żadnych uprawnień i wiedzy, a czynność zajmuje dosłownie kilka minut. Trzeba tylko pamiętać o tym, że aby filtry spełniały swoje zadanie, to muszą być regularnie wymieniane. Z racji tego, że filtry nakranowe marki Quatirfikter są bardzo wydajne, to wystarczy, że będą wymieniane średnio co osiem miesięcy. Na czym dokładnie opiera się działanie filtrów nakranowych? Otóż składają się one z kilku warstw filtrujących, które produkowane są między innymi z węgla aktywnego czy siarczanu wapnia. I to właśnie ta wielowarstwowa konstrukcja gwarantuje wielostopniowe i skuteczne oczyszczanie wody.

Jakie konkretne zalety wiążą się z zamontowaniem filtra nakranowego?

Filtr przymocowany do wlewki, poza tym, że działa wielokierunkowo, to też posiada liczne zalety pod kątem uzdatniania wody. Powodem jest między innymi wspomniany już węgiel aktywny, charakteryzujący się tym, że wykazuje silne działanie absorbujące. Decydując się na montaż filtru nakranowego, zyskać można następujące efekty:

  • usunięty zostanie nadmiar chloru i związany z nim nieprzyjemny zapach;
  • zniknie metaliczny posmak wody;
  • ograniczone zostaną metale ciężkie;
  • pestycydy ulegną absorbcji;
  • woda zostanie zmiękczona.

Bez wątpienia warto zdecydować się na filtr nakranowy, który uzdatni wodę i usunie z niej zanieczyszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here