Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa

Miejsce odpoczynku i regeneracji, bezpieczny azyl, własny kącik w domowej przestrzeni na ukrycie cennych przedmiotów, a także posłanie, które zagwarantuje wysokojakościowy sen – legowisko dla psa należy dobrać zarówno pod kątem wielkości pupila, jego potrzeb, jak również jakości wykonania i użytych materiałów. Przed zakupem konkretnego modelu najlepiej najpierw zmierzyć czworonoga, a także poobserwować ulubione podczas snu pozycje. Jak odpowiednio wybrać idealne legowisko dla psa? Warto kierować się poniższymi wskazówkami!

Idealne legowiska dla psa – jak dopasować posłanie pod psie potrzeby?

Po pierwsze wielkość legowiska dla psa, takiego jak np. https://petbox.pl/kategoria-produktu/akcesoria/legowiska/ – musi być odpowiednio duże, tak aby zapewniło wygodny i komfortowy sen, a także umożliwiało przyjęcie odpowiedniej pozycji. Legowiska dla psa okrągłe, materace ortopedyczne, posłanie prostokątne z wyższymi lub niższymi bokami, a także mięciutkie koce – ten asortyment jest absolutnym niezbędnikiem każdej wyprawki. Dla psów, które lubią zwijać się w kłębek, a także dla pupilów mniejszych ras poleca się legowiska w okrągłym kształcie. Dla starszych czworonogów czy też psów cierpiących na różne schorzenia związane ze stawami doskonałe będą materace ortopedyczne. Dla średnich i dużych ras sprawdzą się legowiska z wysokimi bokami, które zapewnią zarówno odpowiednią ilość miejsca, jak również umożliwią komfortowe oparcie głowy. Ciekawą propozycją są również legowiska dla psa w formie nakładki na kanapę – tego typu modele sprawdzą się dla czworonogów, które lubią podwyższenia. Jak jednak dobrać odpowiedni rozmiar? Najlepiej zmierzyć pupila, gdy będzie on leżał na boku, wtedy możliwy jest pomiar długości całego ciała od czubka aż po ogon. Do zmierzonej długości zaleca się dodać około 30 cm i na tej podstawie dobrać idealne psie posłanie.

Wytrzymałe legowiska dla psa – jakość na pierwszym miejscu!

Powierzchnia odporna na zabrudzenia, drapanie oraz gryzienie, miękki, przyjemny w dotyku i łatwy do czyszczenia materiał, z wysokojakościową wkładką, która posłuży na dłuższy czas, a także zapewni wysoki komfort i zapobiegnie bólom stawów – legowiska dla psa powinny być wytrzymałe i zapewniać bezpieczeństwo. Pierwszą zasadą, jaką należy się kierować podczas zakupu, jest więc wysoka jakość i wykonanie z dbałością o najdrobniejsze detale. Na drugim planie pozostaje kolorystyka oraz ciekawe nadruki – szeroka gama różnych barw bez wątpienia pozwoli dopasować posłanie dla psa pod dominującą stylizację w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here