Jak działa dodatkowe ubezpieczenie emerytalne

Ubezpieczenie emerytalne jest bardzo ważne dla każdej osoby. Kiedy z racji wieku zrezygnujemy z pracy zarobkowej i przejdziemy na emeryturę, będziemy przecież potrzebować środków do życia. Nie każdy zarabia tak dużo, aby zgromadzić sobie po zakończeniu pracy majątek potrzebny na godziwe życie. Jednak to nie oznacza, że zarabiając minimalną stawkę lub średnią pensję, nie możemy odkładać pieniędzy na życie podczas emerytury. Pozwalają na to dodatkowe polisy emerytalne.

Dodatkowe ubezpieczenie emerytalne, czyli jak zwiększyć swoją emeryturę

W Polsce każda pracująca osoba ma opłacane składki na przyszłą emeryturę gwarantowaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Osoby, które nie pracują, mogą je płacić dobrowolnie. Natomiast z roku na rok system emerytalny działa coraz gorzej, chociażby po minimalnych emeryturach widać, że to nam w przyszłości nie wystarczy. Dlatego trzeba jak najwcześniej pomyśleć o swojej przyszłości i zacząć odkładać.

Warto wybrać polisy emerytalne, które gwarantują dodatkowe pieniądze zebrane z naszych wpłat oraz premii, jakie za nie otrzymamy. Im więcej pieniędzy zgromadzimy opłacając polisę, tym więcej uzbieramy na naszą emeryturę. Można znaleźć bardzo różne rodzaje polis, dlatego też przed wybraniem jednej konkretnej oferty warto zastanowić się nad tym, na czym nam najbardziej zależy.

Wiele osób obawia się, że składka na ubezpieczenie emerytalne będzie wysoka

Na szczęście tak nie jest! Sami wybieramy zakres ubezpieczenia, a więc równocześnie wybieramy składkę, jaką będziemy wpłacać na naszą przyszłą emeryturę. Możemy wpłacać dokładnie tyle, na ile nas stać, a i tak w przyszłości odniesiemy z tego pożytek. Ponadto ubezpieczenie oszczędnościowe obejmuje też polisę na życie, a do tego można wybrać jeszcze inne dodatkowe usługi, np. ubezpieczenie od poważnego zachorowania. Każda osoba może więc wybrać ubezpieczenie życia i zdrowia oraz jednocześnie odkładać pieniądze na przyszłą emeryturę.

Tylko od nas zależy, ile odłożymy na ten cel, a więc sami niejako wyznaczamy, o ile więcej środków będziemy mieli na życie na emeryturze. Nie można więc powiedzieć, że konkretnie dostaniemy 1000 złotych więcej co miesiąc. Możemy jednak wraz z konsultantem firmy ubezpieczeniowej sprawdzić, jaka składka będzie dla nas odpowiednia oraz łatwa do płacenia teraz, gdy wciąż zarabiamy.

Emerytalna polisa ubezpieczeniowa – jak to działa?

Dodatkowe ubezpieczenie emerytalne może swoim zakresem obejmować ochronę naszego zdrowia, życia oraz zapewniać możliwość oszczędzania na emeryturę. Sami wybieramy zakres polisy ubezpieczeniowej wedle naszych potrzeb oraz możliwości. Można jednak powiedzieć, że celem takiej polisy jest zapewnienie nam w przyszłości dodatkowych środków, które będziemy mogli wydawać na bieżące wydatki czy też na wczasy, a nawet zakup mieszkania, w którym będziemy chcieli spędzić okres emerytalny.

Ubezpieczając się dodatkowo, warto wybrać przede wszystkim polisę oszczędnościową, która przyniesie nam gwarancję wypłaty kapitału. Jednak w ramach tej polisy można ubezpieczyć się też na życie. Ubezpieczenie na życie daje nam z kolei gwarancję, że w razie naszej śmierci nasza rodzina otrzyma wypłacone w ramach ubezpieczenia środki. Będą mogli je wykorzystać na wiele rzeczy, co może być bardzo potrzebne, gdy osoba ubezpieczona była głównym żywicielem rodziny.

Oprócz ubezpieczenia na życie mamy tutaj polisę oszczędnościową, która umożliwia nam regularne odkładanie pieniędzy według wcześniej wyznaczonego planu. Do tego do podstawowej umowy można zawierać dodatkowe umowy, które zapewnią nam ochronę ubezpieczeniową w jeszcze szerszym zakresie. Taka emerytalna polisa ubezpieczeniowa łączy więc w sobie kilka planów ubezpieczeniowych.

Jak zawrzeć umowę o polisę emerytalną?

Aby zawrzeć umowę na tego typu ubezpieczenie emerytalne, wystarczy porozmawiać z konsultantem. Z jego pomocą możemy wybrać wysokość składek czy plan oszczędzania na przyszłą emeryturę. Można nie tylko ubezpieczyć siebie, ale i całą rodzinę. Niekoniecznie tym samym planem. Z powodzeniem możemy zawrzeć polisę oszczędnościową również dla dziecka – będzie ona działała w podobny sposób jak emerytalna polisa oszczędnościowa. Po prostu pozwoli nam cieszyć się ochroną ubezpieczeniową i łatwym oszczędzaniem pieniędzy na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here