Jak mężczyzna może się ubrać do pracy w biurze

Jeśli myślisz, że codziennie rano tylko kobiety mają problem ze skomponowaniem swojej stylizacji, to jesteś w dużym błędzie. Mężczyźni także przywiązują dużą wagę do swojego ubioru i borykają się z podobnymi dylematami. To już nie te czasy, gdy udając się do biura, panowie zastanawiali się czy odpowiednia będzie biała czy niebieska koszula męska. Dziś do dyspozycji mają koszule w o ciekawych deseniach i printach, o przeróżnej kolorystyce, garnitury o różnych krojach, spodnie i marynarki mniej lub bardziej oficjalne. Jak więc ubrać się stosownie i wygodnie do pracy w biurze?

Przestrzegaj fundamentalnych zasad

Zwykle w biurach nie ma jednego obowiązującego zestawu zasad dotyczących ubioru. Oczywiście każdy pracownik wie, że ubiór musi być czysty i schludny, że nie należy zbytnio epatować ekstrawagancją i tak zwaną śmiałością stylizacji. Każdy wie, że koszula męska musi tchnąć świeżością, a spodnie męskie powinny być odprasowane.

Komponując ubiór, należy jednak brać pod uwagę fakt, że niezwykle ważny jest dobór kolorystyczny. Najlepiej sprawdzają się stonowane kolory, o nieco ciemniejszych odcieniach jeśli chodzi o marynarki czy spodnie. Natomiast do takiego zestawu najlepiej dobierać jaśniejsze koszule, które nie tylko dodadzą lekkości całej stylizacji, ale także sprawią, że mężczyzna  będzie wyglądał elegancko i świeżo.

Nie wolno zapominać także o wygodzie, bo praca w ubraniu, które krepuje ruchy, jest nazbyt obcisłe lub wręcz przeciwnie zbyt wielkie, może podwójnie być męcząca. Trzeba także zwracać uwagę na tkaniny, z jakich wykonane są koszule i garnitury. Materiały o dużej domieszce sztucznych składników mogą powodować przegrzewanie ciała, a co za tym idzie silną potliwość, a to już jest nieprzyjemne zarówno dla cierpiącej osoby, jak i dla otoczenia.

Dostosuj ubiór do okoliczności

Każda stylizacja powinna być komponowana przy uwzględnieniu nie tylko ogólnej specyfiki wykonywanej pracy. Inaczej bowiem powinien wyglądać męski strój codzienny, a inaczej ten, który mężczyzna powinien założyć na oficjalne spotkania z kontrahentami, na ważne narady z przełożonymi lub odwrotnie z podległymi mu pracownikami.

Na co dzień do biura można zakładać mniej formalne stroje. Koszula męska może być w każdym, stonowanym kolorze. Może też mieć ciekawe wzory i desenie. Jeśli jednak w danym dniu zaplanowane są oficjalne spotkania, konferencje czy sympozja, odpowiednim strojem będzie ten bardziej oficjalny. Ciemniejszy garnitur, śnieżnobiała koszula męska i eleganckie pantofle utworzą najbardziej odpowiednią stylizację.

Nie popełniaj podstawowych błędów

Nawet najlepiej skomponowany ubiór mogą zniszczyć z pozoru nic nieznaczące detale. Podstawowym błędem jest zakładanie jasnych skarpet do ciemnego garnituru albo budów o wyraźnie sportowym charakterze. Żaden garnitur nie wygląda też dobrze w towarzystwie brudnych lub niedoczyszczonych butów. Trzeba tez pamiętać, że do eleganckiego garnituru nie zakłada się koszul z krótkim rękawem, a długopisy czy okulary powinny znajdować się w aktówce, a nie w zewnętrznej kieszeni marynarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here