pokój gościnny

Goście w domu to możliwość rozmowy i mile spędzonego czasu. Jednak, gdy ich wizyta obejmuje nocleg, to także okazja do porządków i właściwego przygotowania pokoju gościnnego. Zazwyczaj chcemy, aby nocujące u nas osoby czuły się komfortowo i mile kojarzyły pobyt. Jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy po prostu odpowiednio zadbać o miejsce, w którym będą spać i zostawią swoje osobiste rzeczy.

Meble i wyposażenie w pokoju gościnnym

Głównym elementem wyposażenia pokoju gościnnego jest oczywiście łóżko. Może ono przybrać formę wersalki, kanapy, standardowego łóżka małżeńskiego. Nie ma przeszkód, aby w pokoju gościnnym ustawić narożnik. Ważne, aby dany mebel zapewniał odpowiednią powierzchnię do spania.

Nocujące osoby będą nam wdzięczne za miejsce, w którym będą mogły położyć odzież oraz inne potrzebne przedmioty. Jeśli powierzchnia pokoju na to pozwala, to z całą pewnością świetnym rozwiązaniem będzie wstawienie szafy. Przyda się także półka lub kawałek podłogi przeznaczonej na odstawienie walizki bądź torby.

Pościel w pokoju gościnnym

W każdym domu powinien znaleźć się dodatkowy zestaw do spania, który obejmuje kołdrę i poduszkę. Jeśli w planach mamy ugoszczenie większej liczby osób, to trzeba odpowiednio zwielokrotnić ilość tych artykułów. Wybierając kołdrę i poduszkę dla gości, powinniśmy kierować się podobnymi kryteriami, jak w przypadku zakupu tych rzeczy na własne potrzeby. Poduszka ma zagwarantować spokojny sen, a kołdra zapewnić wygodne okrycie. Gdy zdecydujemy się na produkty lepszej jakości, to starczą nam na długie lata.

Nie mniej ważna jest bielizna pościelowa. Wypada, aby zestaw pościelowy dla gości był reprezentacyjny i estetyczny. Zadbana i czysta pościel dobrze świadczy o właścicielach domu. Jeśli szukasz dobrej jakościowo pościeli, to warto sprawdzić ofertę sklepu Nyks. Katalog produktów jest niezwykle rozbudowany. Wszystkie wyroby można zakupić poprzez stronę internetową: https://nyks.pl/. Z całą pewnością skomponujesz tu odpowiedni zestaw pościelowy, który umożliwi właściwe przyjęcie gości.

Wśród bielizny pościelowej duże znaczenie odgrywa prześcieradło. Jest to artykuł, który najszybciej się zużywa. Nie ma co się dziwić, w końcu każdy z nas co najmniej kilka razy podczas snu zmienia bok. Takie przekręcanie powoduje wycieranie i wyciąganie prześcieradła. Jednak gdy wybierzemy produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów, możemy być pewni, że wytrzymają wielokrotne pranie i używanie.

W sprzedaży znajdują się prześcieradła frotte, bawełniane, flanelowe, z kory, satynowe, jerseyowe, nieprzemakalne. W opcji są prześcieradła z gumką oraz prześcieradła bez gumki. Wszyta dookoła prześcieradła gumka to sprawdzone rozwiązanie zabezpieczające jego przesuwanie. Do pokoju gościnnego przyda się prześcieradło z gumką 160×200. To najbardziej popularny rozmiar prześcieradła. W sklepie Nyks bez problemu nabędziemy również inne ich wielkości.  

O czym nie zapominać podczas sprzątania pokoju gościnnego?

Pokój gościnny powinien charakteryzować się nie tylko stylowym i funkcjonalnym umeblowaniem i wyposażeniem. Równie ważne znaczenie ma czystość tego pomieszczenia.

Przed przyjazdem gości powinniśmy obowiązkowo poodkurzać wszystkie powierzchnie oraz zmyć podłogę. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że pościel powinna być czysta. Warto również przewietrzyć pokój i użyć odświeżacza powietrza o delikatnym zapachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here