męska depilacja

Męska depilacja to coraz popularniejszy temat. Jakich miejsc najczęściej dotyczy? Co skłania mężczyzn do pozbycia się owłosienia?

Czasy, gdy depilacja była domeną pań mijają. W wielu miejscach na świecie pozbywanie się owłosienia poza twarzą już dawno przestało być tematem tabu. Taka forma pielęgnacji od dekad jest powszechna między innymi w krajach Ameryki Południowej, gdzie golenie torsu jest rzeczą tak naturalną, jak twarzy. Męska depilacja jest też powszechna w świecie sportu. By zmniejszyć opory powietrza lub wody, stosują ją na przykład kolarze, sprinterzy czy pływacy.

Idea pozbywania się zbędnego owłosienia z różnych partii męskiego ciała powoli trafia również pod strzechy. Popularność tego rozwiązania rośnie naprawdę szybko, a wzrost liczby męskich klientów salonów kosmetycznych wzrasta nawet o 25 procent każdego roku. Jakie partie Polacy depilują najczęściej? Czemu panowie decydują się na taki krok? Jakie metody mają do wyboru? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Męska depilacja. Co skłania panów do pozbycia się włosów?

Poza wspomnianymi już ułatwieniami odczuwanymi podczas – zwłaszcza wyczynowego – uprawiania sportu, do pozbycia się owłosienia panów często skłania wygoda i względy higieniczne. Dotyczy to zwłaszcza miejsc narażonych na wzmożone pocenie. Ich wydepilowanie pomaga nie tylko zredukować ilość wydzielanego potu, ale też zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.

Kolejny powód skłaniający panów do wydepilowania określonych części ciała to względy estetyczne. Włosy pod pachami z całą pewnością nie wyglądają estetycznie. Podobnie jest zresztą w przypadku owłosienia na plecach, brzuchu czy palcach (zwłaszcza stóp). Do wizyty w salonie kosmetycznym wielu panów zostaje też namówionych przez swoje partnerki. Dotyczy to przede wszystkim owłosienia w miejscach intymnych, które nie tylko przeszkadza w namiętnych chwilach we dwoje, ale też nie pozwala w pełni wyeksponować męskich atutów.

Depilacja dla panów. W jakich miejscach golimy się najczęściej?

Na liście najczęściej depilowanych przez mężczyzn miejsc znalazły się:

  • pachy (goli je około 2/3 panów);

  • tors (to miejsce wskazał co trzeci pytany);

  • miejsca intymne (są golone przez co piątego mężczyznę);

  • nogi (15 procent panów).

Nie można też zapomnieć o miejscach, w których pozbywamy się włosów podczas wizyt u fryzjera lub barbera, a także codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Są to przede wszystkim kark, nos, brwi, szyja, plecy i ramiona. Ponadto męska depilacja twarzy pozwala zmniejszyć częstotliwość golenia zarostu i zapewnia stuprocentowo gładką skórę.

Depilacja dla mężczyzn. Najbardziej polecane metody

Owłosienia z różnych części ciała można pozbyć tradycyjnymi sposobami – za pomocą plastrów lub maszynki. Efekty będą jednak dużo lepsze, jeśli wybierzemy którąś z profesjonalnych metod. Chodzi tu przede wszystkim o wykorzystanie lasera (np. popularna depilacja laserowa bikini). Niektórzy panowie decydują się również na depilację brazylijską z użyciem specjalnego wosku. Ze względu na bezbolesność oraz długo utrzymujące się efekty, my polecamy tę pierwszą metodę – oczywiście przy zachowaniu wszystkich zaleceń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here