Jakie pieluszki dla noworodka wybrać

Jesteś młodym rodzicem i zastanawiasz się, jakie pieluchy dla noworodka sprawdzą się najlepiej? Może chcesz postawić na rozwiązanie sprzyjające planecie i wybrać pieluszki ekologiczne? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze tych artykułów higienicznych.

Jakie pieluchy dla noworodka?

Młodzi rodzice często testują kilka rodzajów i marek pieluch, zanim znajdą te idealne dla dziecka. Wśród szerokiego przekroju producentów wybór może być utrudniony. Częste dylematy to cena a jakość pieluszek. W pierwszych tygodniach życia, gdy skóra noworodka jest niezwykle delikatna, warto postawić na marki produkujące pieluszki ekologiczne, które nie są perfumowane oraz nie posiadają innych substancji drażniących. Kierowanie się ceną jest zrozumiałe ze względu na duże ilości pieluch, które rodzice muszą kupić w pierwszych 2-3 latach życia dziecka, jednak wybór podyktowany wyłącznie kosztami może być zgubny. Szczególnie w pierwszych miesiącach życia warto postawić na pieluszki świetnej jakości, poparte badaniami laboratoryjnymi, by mieć pewność, że noworodek rozwija się prawidłowo. To niezwykle istotne, ponieważ skóra dziecka ma kontakt z pieluszką przez cały dzień. Dodatkowo, u noworodków w pierwszych tygodniach życia goi się pępek, dlatego szczególnie ważne są produkty stworzone z delikatnych materiałów, jak na przykład pieluchy z włóknem bambusowym.

Jaki rozmiar pieluch dla niemowlaka?

W pierwszych tygodniach pielęgnacji niemowlaka warto postawić na pieluszki w rozmiarze 1 i 2. Do szpitala świetnie sprawdzi się jedno opakowanie pieluszek w rozmiarze 1 – dla dzieci od 2 do 4 kg. Nie warto jednak kupować dużego zapasu w tym przedziale wagowym, ponieważ noworodek szybko z niego wyrośnie. Dla wcześniaków odpowiednie będą natomiast pieluszki 0. Podczas wyboru należy kierować się głównie wagą dziecka:

  • 0 – dla wcześniaków poniżej 2 kg,
  • 1 – dla dzieci od 2 do 4 kg,
  • 2 – dla dzieci od 3 do 8 kg.

W kolejnych miesiącach warto wybierać artykuły higieniczne, które będą nieco większe. Przykładowo, jeśli dziecko waży 6 kg, lepszym wyborem mogą okazać się pieluszki w rozmiarze 3, przeznaczone dla wagi od 6 kg do 11 kg. Dobrą praktyką jest kierowanie się dolną granicą wagową.

Pieluszki ekologiczne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli chcesz postawić na pieluszki stworzone z myślą o dzieciach i środowisku, modele z włóknem bambusowym będą sprawdzonym wyborem. Zwróć uwagę na czynniki, które wpływają na jakość pieluszek:

  • Chłonność

Ta podstawowa cecha, jeśli chodzi o wybór artykułów higienicznych dla niemowląt. Producenci tworzą pieluszki, które utrzymują skórę i ubranko dziecka suche przez około 2-3 godziny. Pieluszki z wkładem chłonnym SAP zapobiegają przeciekaniu, ponieważ cechują się świetną absorpcją wody. To rozwiązanie sprawia, że pieluszka jednorazowa jest w miarę cienka i komfortowa dla malucha. Niektóre modele posiadają również wskaźnik wilgotności, który pozwala w szybki i prosty sposób sprawdzić stan pieluszki. Jeśli pasek zmieni kolor, oznacza to, że nadszedł czas na przewijanie, ponieważ pieluszka jest mokra.

  • Delikatne materiały

Warto mieć pewność, że w pieluszkach nie ma szkodliwych substancji chemicznych. W tym celu weryfikuj, czy dany producent posiada certyfikaty i niezależne testy dermatologiczne. Materiały, które będą odpowiednie dla delikatnej skóry dziecka to przykładowo włókno bambusowe, pulpa celulozowa, która nie jest bielona chlorem. Pieluszki nie powinny być perfumowane. Artykuły higieniczne dla niemowląt, które mają taki skład, znacznie zmniejszają ryzyko podrażnień.

  • Kształt pieluszki

Mocne, skuteczne rzepy i delikatna włóknina, otulająca ciało dziecka to podstawa. Pieluchy powinny posiadać miękki, komfortowy ściągacz.

Pieluchy z bambusa sprawdzonej jakości

Bambus to naturalny surowiec, który jest odnawialny – rośnie bardzo szybko, bez potrzeby używania nawozów sztucznych i pestycydów. To również zasób biodegradowalny. Oznacza to, że niektóre pieluszki zawierające włókno bambusowe można poddać kompostowaniu w warunkach przemysłowych. Takie pieluszki, tworzone z miłością do dzieci i planety oferuje Bambiboo. Sprawdź pieluszki ekologiczne, które zapewnią komfort Twojemu dziecku. Tworzone z wykorzystaniem miękkiej włókniny bambusowej i ekstraktu z aloesu stanowią idealny wybór dla delikatnej skóry dziecka. Chłonna warstwa wewnętrzna z niebieloną chlorem pulpą drzewną oraz wkładem chłonnym SAP gwarantuje, że skóra i ubranko dziecka będą suche nawet przez kilka godzin. Naturalne, odnawialne materiały takie jak bambus, zapewniają nie tylko przewiewność, ale są również lepszym wyborem dla środowiska.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here