Kolagen – jakie preparaty wybrać?

Kolagen to białko, które buduje tkankę łączną w naszym organizmie. Jaki wybrać? Czym się charakteryzuje? To przede wszystkim preparat, który jest odporny na rozciąganie. Wchodzi w skład skóry. Posiada w sobie dwa ważne składniki, glicynę oraz prolinę. Aby kolagen mógł powstać, wymagana jest witamina C.

Co tak naprawdę zawiera kolagen?

Kolagen to nic innego jak białko, które łączy tkankę łączną w organizmie. W jego skład wchodzi skóra, rogówka oka, ścięgna oraz więzadła. Charakteryzuje si on przede wszystkim oryginalnym profilem aminokwasowym. Aby kolagen mógł powstać, wymaga jest witamina C. Kolagen występuje w kilku postaciach. Na przykład typu II, gdzie występuje w składniku niezbędnym dla chrząstek stawowych. Dlatego właśnie uważa się, że kolagen kategorii II jest najważniejszy. Kolagen posiada w swoim składzie prolinę oraz glicynę. Zawarty w różnych suplementach diety dostarcza wielu składników, które budują strukturę stawową. Kolagen wykazuje pozytywne działanie w kwestii osteoporozy oraz zapalenia stawów. Należy pamiętać, że suplementy które zawierają kolagen są odpowiedzialne za strukturę stawową. Kolagen wykazuje działanie pozytywne nie tylko na nasze stawy, ale ogólny stan samopoczucia. Obecnie możemy spotkać naprawdę różne formy kolagenu. Jaką wybrać? Warto sięgnąć po kolagen w formie zhydrolizowanej. Dlaczego? Doskonale się przyswaja, co skutkuje szybkim działaniem. Należy wybierać preparaty, które posiadają prawdziwy, naturalny kolagen. Oczywiście możemy spotkać w aptekach różne duety z kolagenem w roli głównej. Jednak jeśli już wybieramy kolagen, powinien on występować solo. Na aptecznych półkach dostaniemy kolagen w tabletkach oraz płynie.

Który kolagen będzie lepszy?

Wybierajmy kolagen w płynie. W tym przypadku bardzo szybko przedostanie on się do naszego organizmu. Należy przestrzegać dawkowania. Musimy pamiętać, że kolagen tak jak każdy lek czy inny suplement diety można przedawkować. Dlatego właśnie spożywajmy go w takich ilościach, jak zaleca producent. Dawkowanie może zmienić tylko i wyłącznie lekarz. Bardzo często specjaliści zalecają mniejsze bądź większe dawki kolagenu. Wszystko zależy od tego w jakim obecnie stanie są nasze stawy. Istotne jest również to, czy chorujemy na jakieś choroby przewlekłe. Kiedy warto sięgnąć po kolagen? Kiedy mamy problem ze stawami. A na naszej skórze pojawiły się pierwsze zmarszczki. Paznokcie i włosy straciły swój blask, są bardzo kruche i łamliwe. Kolagen świetnie sobie poradzi z takimi objawami. Kolagenem nazywamy podstawowe białko tkanki łącznej.

Jakie są jego podstawowe funkcje kolagenu?

Przede wszystkim dodaje włosom objętości, a skórze elastyczności. Kolagen to taki wielozadaniowy składnik. Przede wszystkim na stawy, urodę oraz włosy. Dzięki niemu piękną urodę możemy zachować naprawdę na długo. Co znajdziemy w kolagenie? Najważniejsze składniki, czyli aminokwasy. O jakich mowa? Glicyna, hydroksylizyna, hydroksyprolina, lizyna. To tylko jedne z wielu aminokwasów, znajdujących się w kolagenie. Jak się okazuje, kiedy kolagen spada, mogą się wytwarzać różnego rodzaju zmarszczki. Nasze skóra może być bardziej wiotka. Włosy mogą już nie cieszyć takim blaskiem, a nasze paznokcie mogą ulegać ciągłym złamaniom. Na rynku znajdziemy także wiele kosmetyków z kolagenem w tle oraz w roli głównej.

O czym należy pamiętać wybierając kolagen?

Kolagen jest składnikiem na miarę złota. Tak więc jego cena nie powinna być zbyt niska. Prawdziwe kremy oraz inne kosmetyki z kolagenem kosztują od 200 zł wzwyż. Zawsze jeśli już decydujemy się na zakup kosmetyków z kolagenem, sprawdźmy czy faktycznie dominuje w nim kolagen klasy pierwszej. Możemy poprosić o konsultację farmaceutę, a najlepiej dermatologa. Lekarz specjalista nawet poda dokładne nazwy kosmetyków z kolagenem. W tym momencie będziemy mieć pewność co do jego prawidłowego działania. Natomiast już po trzech miesiącach na pewno zauważmy sporą różnicę. Należy wybierać takie preparaty, które w swoim składzie nie posiadają żadnych sztucznych barwników, konserwantów czy zbędnych dodatków. Oczywiście dobrze jest wybrać kolagen na przykład z dodatkiem witaminy C czy kwasu hialunowego. Lecz składniki te powinny występować tylko w niewielkiej ilości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here