Nafta kosmetyczna - właściwości

Nafta kosmetyczna jest popularnym produktem w pielęgnacji włosów, jednak posiada swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jest przeznaczona do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. Jakie korzyści płyną z jej regularnego stosowania?

Czym jest nafta kosmetyczna?

Nafta kosmetyczna jest parafiną, w formie ciekłej. Pozyskuje się ją w procesie wielokrotnej destylacji ropy naftowej, torfu, smoły łupkowej lub węgla brunatnego. Posiada żółte zabarwienie i dość specyficzny zapach. Zyskała swoją popularność w branży kosmetycznej, ze względu na szerokie zastosowanie. Możemy ją znaleźć w produktach do pielęgnacji twarzy i ciała. Jednak zazwyczaj wykorzystywana jest do pielęgnacji włosów.

Nafta kosmetyczna na włosy

Nafta kosmetyczna polecana jest w szczególności włosom suchym, łamliwym i zniszczonym. Po jej zastosowaniu włosy są w lepszej kondycji. Jest to kosmetyk, który znakomicie kondycjonuje, zmiękcza i nabłyszcza kosmyki. Dodatkową jej zaletą jest to, że zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Nafta kosmetyczna po aplikacji na włosy tworzy na nich tłustą warstwę okluzyjną, która sprawia, że woda nie odparowuje z powierzchni pasm. Dodatkowo zabezpiecza włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Przeczytaj też: http://www.niebonie.pl/lifting-twarzy-na-czym-polega/

Efekty używania nafty kosmetycznej

Głównym zadaniem nafty kosmetycznej jest polepszenie wizualne kondycji włosów. Jej działanie koncentruje się na poprawie ich wyglądu i ochronie. Nafta kosmetyczna świetnie wygładza i zmiękcza włosy. Nie ma takich właściwości odżywczych, jak na przykład oleje roślinne. Nafta kosmetyczna nie penetruje w głąb włosa, zatrzymuje się wyłącznie na jego powierzchni.

Ciekawą opcją jest dodanie odrobiny nafty, na przykład do maski regenerującej. W ten sposób wzmocnimy efekt, nasze włosy będą odżywione, zregenerowane, ale i wygładzone.

Naftę kosmetyczną można również mieszać z drożdżami, witaminami, olejami i sokiem z czarnej rzepy. Wszystkie te produkty wpływają pozytywnie na porost włosów. Z kolei sama nafta nie pomoże nam, jeżeli zależy nam na zapuszczeniu włosów.

Czy nafta kosmetyczna ma efekty uboczne?

Przeciwnicy nafty kosmetycznej twierdzą, że gdy jest ona używana w nadmiernych ilościach może przyczynić się do przeciążenia włosów, a nawet podrażnić skórę głowy. Nie powinno się jej stosować jako stałego elementu pielęgnacji włosów. Podobnie jak w przypadku masek do włosów, należy ją stosować 2 razy w tygodniu, nie częściej.

Odradza się również aplikację nafty kosmetycznej na włosy, na całą noc. Ponieważ może je przesuszyć i wywołać podrażnienie skóry głowy, a to nie jest efekt, o który nam chodzi.

Źródło: https://ikonamody.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here