Najpopularniejsze metody depilacji

Depilacja laserem, golenie, usuwanie włosów pastą cukrową, a może woskiem? Która metoda jest skuteczna, a która bolesna? Czy włoski szybko odrastają? Jest wiele sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia – poniżej najpopularniejsze z nich oraz ich zalety. Oto garść informacji, które pomogą wybrać najlepszą dla Ciebie metodę depilacji.

Pasta cukrowa do depilacji

Dla wielu osób wrażliwych na ból jest to bardzo dobra metoda na usunięcie zbędnego owłosienia, gdyż komfortowa i bezbolesna, ale też wymaga wprawy. Sam proces usuwania włosów przebiega podobnie jak w przypadku depilacji woskiem. Wystarczy nałożyć na wybrane miejsce pastę z cukru i kwasku cytrynowego, a po ochłodzeniu usunąć ją razem z włosami.

Można ją stosować również w domu, niekoniecznie w salonie kosmetycznym, na wybranym obszarze ciała. Włosy odrastają po około dwóch tygodniach, maks. po pięciu, jeśli pasta cukrowa do depilacji będzie stosowana systematycznie. Poza tym depilacja pastą cukrową jest dobrą metodą dla alergiczek.

Wosk do depilacji

Popularny jest także wosk do depilacji w rolce, puszcze albo w drażetkach. Na skórę aplikuje się płynny wosk, a gdy zastygnie, trzeba go zerwać jednym szybkim ruchem, co może u niektórych pań wywołać ból i dyskomfort. To dobra metoda, by usuwać włosy z różnych partii ciała, ale bolesne może być usuwanie z okolic bikini.

Włosy odrastają po około 2-3 tygodniach, poza tym są wtedy słabsze i jaśniejsze, jest ich też mniej. To jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych metod pozwalających cieszyć się gładką skórą na dłużej.

Golenie maszynką

Golenie to prosta i powszechnie stosowana metoda usuwania owłosienia – można w ten sposób pozbyć się zbędnych włosów w domu, maszynka jest niedroga i łatwa w użytkowaniu. Golarka elektryczna posłuży do usuwania włosów z całego ciała – podążaj w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a skutecznie pozbędziesz się włosów z okolic bikini, nóg czy pach.

Depilacja laserowa

Wyjątkowo skuteczną metodą jest usuwanie włosów laserem – to jednak kosztowna opcja. Gwarantuje jednak długotrwałe efekty, bo niszczy mieszki włosowe. To dość komfortowy zabieg, ale osoby wrażliwe na ból mogą czuć pewien dyskomfort. Warto też pamiętać, że gładką skórą można cieszyć się dopiero po kilku zabiegach – laserowanie usuwanie włosów wymaga kilku zabiegów i regularności. Główną zaletą tej metody jest długotrwałe usuwanie włosów – to najnowsza metoda, która zapewnia trwałe efekty. Ceniona za trwałość i bezbolesność, ale przeprowadzana jedynie w salonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here