pierwszego tańca weselnego

Pierwszy taniec weselny, to dla młodej pary wyjątkowe przeżycie. Dla osób, które lubią tańczyć i nie czują się źle będąc pod obserwacją wielu osób, takie wystąpienie będzie czymś ekscytującym. Nie każdy jednak umie i co najważniejsze lubi tańczyć. Wtedy myśl o pierwszym tańcu może powodować jedynie skurcze żołądka. Co wtedy? Jeśli jesteśmy pewni, że nie chcemy rezygnować z tego elementu wesela, to idealnym rozwiązaniem będzie kurs tańca weselnego.

Pierwszy krok

Od czego rozpocząć swoją przygodę z nauką tańca weselnego? Dobra wiadomość jest taka, że jedyną pomocą nie jest YouTube. W pierwszej kolejności należy wybrać szkołę tańca. Oczywiście taką, w której chociaż jeden instruktor specjalizuje się w pierwszym tańcu. Uczęszczanie na zajęcia pozwoli Ci odpowiednio wcześniej przygotować się do wystąpienia na weselu. Zredukuje to stres związany z niepowodzeniem do minimum. Ponadto w dobrej szkole możliwe będzie zapoznanie się z kilkoma różnymi stylami, próbowanie ich oraz wybór tego idealnego.

Jaki styl wybrać?

Wybór stylu tańca weselnego w dużej mierze zależy od nas samych, naszego temperamentu i tego w czym czujemy się najlepiej. Oczywistym jest, że mniej wprawione w tańcu pary zdecydują się na łatwiejszy rodzaj tańca. Natomiast przyszła para młoda, która ma doświadczenie z tańcem, może zachwycić gości bardziej skomplikowaną choreografią. Jedno jest pewne – każdy taniec, nawet ten łatwiejszy, będzie wyglądał cudownie, jeśli para będzie czuła się w nim pewnie.

Romantycznie i emocjonalnie

Nieszczególnie trudnym, ale romantycznym tańcem jest walc angielski. Często wybiera się go jako tradycyjny, dosyć prosty, ale ciekawie prezentujący się taniec weselny. Na pewno będzie on zdecydowanie ciekawszą opcją niż zwykłe kołysanie się do piosenki. Pozostaje on jednak w romantycznej konwencji pierwszego tańca. Jeśli natomiast interesuje nas coś emocjonalnego, ale nieco bardziej skomplikowanego, to dobrym pomysłem będzie wybór tanga. Jest to jednak opcja dla pewnych siebie par, które nie boją się wyzwań.

Energicznie i z humorem

Dla par, które tryskają energią i lubią szybkie rytmy, idealnym wyborem będzie kurs tańca latynoamerykańskiego. Na jaki konkretnie się zdecydować? Popularna jest na przykład rumba lub salsa. Bez wątpienia tak energetyczny taniec zachwyci gości. Jednak w każdej dobrej szkole tańca zostaniemy poinformowani, że opanowanie stylu tego typu może zająć trochę czasu. Należy więc odpowiednio wcześniej zapisać się na kurs.

Ciekawym pomysłem na pierwszy taniec jest połączenie różnych stylów tanecznych z elementami przedstawienia. Do takiej choreografii używa się zazwyczaj mixu kilku piosenek. Chociaż wydawać by się mogło, że taki taniec nie zna sztywnych ram, więc kurs tańca w tym wypadku jest zbędny, to nie jest to do końca prawda. Warto razem ze specjalistą pracować nad idealną choreografią. Tym bardziej, że występ powinien być ciekawy i spójny. Taki taniec zazwyczaj jest bardzo energiczny i docelowo ma rozbawić gości. Jednak co najważniejsze, powinien on przynieść radość parze młodej. Zazwyczaj decydują się na niego osoby z ogromnym dystansem i lubiące dobrą zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here