Nowy członek rodziny. Ja się przygotować na dziecko

Zazwyczaj kiedy kobieta spodziewa się dziecka, to już wcześniej myśli o wielu nowych dla niej sprawach, zupełnie różnych od jej dotychczasowego życia. Myśli przyszłej młodej mamy wypełnione są nie tylko lękiem przed czekającym ją porodem, ale też wyczekiwaniem na ten upragniony cud, który oczekuje w jej brzuchu na swoje narodziny.
W internecie jest wiele poradników o tym, co należy zabrać ze sobą do szpitala, jak przygotować się do porodu, a także jak opiekować się noworodkiem i niemowlakiem. Tyle informacji, a tak mało czasu na ich przyswojenie. A jeszcze wiele z nich nawzajem sobie zaprzecza – łatwo się w tym wszystkim pogubić. Na szczęście każda mama posiada naturalny instynkt, który podpowiada jej, co jest dobre i właściwe dla niej i jej maleństwa. Wystarczy tylko wsłuchać się w siebie.
Naturalnie, kiedy dziecko już przyjdzie na świat, nagle może okazać się, że nie ma już czasu na czytanie mądrych poradników i opowieści i rad innych mam, bo zwyczajnie mały człowiek wymaga, aby się nim zająć i na nic innego nie zostaje już zbyt wiele czasu. Dlatego też warto wcześniej zaopatrzyć się we wszystko, co może nam być potrzebne.
Sklepy i internet są niezastąpionym źródłem, które dostarczy nam zarówno wielorazowe pieluszki, jak i elektryczną nianię i 1000 innych drobiazgów, które po narodzeniu dziecka będą po prostu niezbędne. Artykuły dla dzieci wprawdzie są zazwyczaj droższe niż te dla dorosłych i kiedy pierwszy raz młoda mama wybierze się na zakupy może doznać szoku na widok cen, dlatego też warto w tworzenie wyprawki dla maleństwa włączyć np. dziadków czy przyszłych chrzestnych. Z pewnością będą zadowoleni, jeśli rodzice ich wnuka, czy też chrześniaka poinformują ich co mogą kupić, a czego unikać. W końcu zdaniem mamy, która preferuje wielorazowe pieluszki prezent w postacie paczki pampersów niekoniecznie będzie najbardziej trafionym, a może się nawet zdarzyć, że wcale nie zostanie wykorzystany. A tego przecież nie chce nikt, kto obdarowuje drugą osobę.
Pamiętać należy, że małe dziecko rośnie bardzo szybko i markowy kaftanik, który dziadkowie kupili dla swojego wnuka za niebagatelną dla nich cenę, już wkrótce będzie zbyt mały, by dziecko mogło go nosić, a wtedy zwyczajnie żal będzie wydanych tak pochopnie pieniędzy. Oczywiście estetyka i wykonanie są bardzo ważne, jednak czasem kupienie mniej znanej marki, tzw. no-name może się okazać nie tylko ekonomiczniejsze dla portfela, ale też zwyczajnie praktyczniejsze, bo już za miesiąc będzie trzeba kupić kolejne ubranko. A mało znane marki nie zawsze ustępują jakością i wykonaniem tym bardziej znanym i cenionym. Kupiony w małym, osiedlowym sklepiku kaftanik nie musi być gorszy od tego, kupionego w drogim, markowym sklepie w dużej galerii handlowej.
Dla przyszłej mamy ważne jest nie tylko zgromadzenie odpowiedniej wyprawki i przygotowanie miejsca dla oczekiwanego dzidziusia, ale też nastawienie się na całkowitą zmianę dotychczasowego życia. O ile będąc w ciąży ma ona czas na czytanie, oglądanie tv czy przygotowywanie jedzenia i zajmowanie się domem, o tyle po urodzeniu dziecka może się okazać, że konieczne jest zrezygnowanie z niektórych spraw i dobra organizacja, by dać sobie radę z pozostałymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here