Zabawki z reklam

Które produkty są najchętniej wybierane przez dzieci? Oczywiście, są to zabawki z reklam? Bez wątpienia, reklamy telewizyjne w szczególny sposób oddziałują na wyobraźnię maluchów. Wiele dzieci od razu błaga rodziców, aby kupili im produkty, które widziały w telewizji. Zupełnie nie ma dla nich znaczenia to, że zabawki z reklam niekoniecznie są tanie. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj kosztują dość dużo – przecież producent w jakiś sposób musi zarobić na kosztowną kampanię reklamową w telewizji!
Niestety, dzieci nie mają jeszcze za bardzo świadomości, że coś może być niewarte swojej ceny. Według nich, zabawki z reklam wyglądają atrakcyjnie i naprawdę trudno się im oprzeć. Z reguły jednak okazuje się, że produkty te wcale nie są aż takie fajne, jak wydawało się w telewizji! Reklamy są skonstruowane w taki sposób, aby ukazać zabawkę w najbardziej korzystnym świetle, często różniącym się od rzeczywistości.
Rodzice, którzy za każdym razem ulegają prośbom swoich dzieci i kupują zabawki z reklam, nie postępują zbyt rozsądnie. Po pierwsze, produkty te zazwyczaj nie wpływają szczególnie dobrze na rozwój dziecka. Po drugie, nie zawsze są dobrej jakości i szybko się psują. Po trzecie, maluch błyskawicznie uczy się tego, że rodzic ulega jego prośbom i dlatego wciąż chce więcej i więcej! Rodzice którzy tak chętnie kupują dzieciom zabawki z reklam, powinni dobrze się zastanowić nad konsekwencjami swojego postępowania.
Współczesne dzieci nie mają dobrych nawyków. Są nauczone tego, żeby kupować dużo i wyrzucać to, co jest już zniszczone. Brakuje im szacunku do przedmiotów, które posiadają i które niegdyś były ich wielkim pragnieniem. Stare zabawki z reklam szybko trafiają do kosza. Dzieci wychowywane w tej sposób nie mają świadomości tego, że każdy wyprodukowany przedmiot oznacza większą szkodę dla środowiska. Rozsądni rodzice tłumaczą swoim dzieciom, dlaczego nie warto co chwilę kupować nowej zabawki z reklamy i lepiej cieszyć się tą jedną wyjątkową, którą się posiada. Dziecko które od małego jest wychowywane w ten sposób, będzie nie tylko oszczędne i rozsądne, ale też będzie szanowało swoje rzeczy. Taka nauka jest bardzo ważna i znacznie lepiej wpłynie na dziecko, niż kolejne zabawki z reklam, które szybko się znudzą i trafią do wyrzucenia.
Specjaliści od marketingu poświęcają mnóstwo czasu na to, aby stworzyć efektowną i przekonującą reklamę. To właśnie dlatego, oddziałują one tak silnie na widza. Nic więc dziwnego, że trafiają także do najmłodszych odbiorców, którzy bardzo chcieliby otrzymać zabawki z reklam. Rodzice którzy tłumaczą dziecku, dlaczego nie warto kupować reklamowanych produktów, postępują bardzo rozsądnie. Oczywiście, początkowo dziecku trudno jest zrozumieć taką postawę i może czuć się skrzywdzone, ale na dłuższą metę z pewnością wyjdzie mu to na korzyść.
Nie wszystkie zabawki z reklam są złe. Zdarzają się także produkty, które bardzo dobrze wpływają na rozwój oraz inteligencję malucha. Są to na przykład kreatywne gry planszowe dla całej rodziny lub przedmioty do samodzielnego składania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here