Zadbaj o swoją skórę

Nasza skóra zmienia się wraz z naszym wiekiem. Nie ma w tym nic złego. Proces starzenia się dotyka nas wszystkich, jest nieuniknioną i nieodłączną częścią życia każdego z nas. Istnieje jednak sposób na to, aby nie pozostawać biernym wobec bezlitosnej natury. Dbając o skórę twarzy i ciała na każdym etapie naszego zapewniamy sobie lepszy i młodszy wygląd przez całe życie. Jak tego dokonać? Oprócz codziennej zrównoważonej pielęgnacji warto zainteresować się tematem zabiegów kosmetycznych.

Skóra po 30-stce – jak dbać oraz na jakie zabiegi się zdecydować?

Kobiety po 30-stym roku życia zazwyczaj zauważają pojawiające się na ich twarzy i ciele zmiany. Przede wszystkim dotyczą one zmarszczek, które powoli uwidaczniają się i zadomawiają na naszej twarzy na dobre. Powodem ich powstawania jest głównie zmniejszająca się z wiekiem produkcja kolagenu. Po 30-stcer powinniśmy zadbać o taką dietę, która będzie pobudzała produkcję kolagenu oraz zdecydować się na zabiegi kosmetyczne, które zadziałają jak ów kolagen.

Z tematem kolagenu ściśle związany jest kwas hialuronowy. To on odpowiada za jego produkcję. Dlatego jednym z zabiegów, które warto zastosować, gdy wybije nam magiczna liczba 30, jest mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym. Posiada ona kilka nieocenionych zalet. Po pierwsze, samo wkłuwanie się w skórę twarzy, sprawia, że fibroblasty są stymulowany do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. To ich zaczyna brakować w wieku 30-stu lat. Natomiast jeśli chodzi o drugą zaletę, to oczywiście jest nią użycie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Dosyć szybko ulega on rozpadowi, jednak jego zaaplikowanie nawilża w dużym stopniu naszą cerę i wpływa na jej zagęszczenie.

Skóra po 40-stce, czyli co możemy zrobić, gdy zmiany już są

Gdy mamy 30-ści lat to nasze działania kosmetyczne polegają przede wszystkim na prewencji. Próbujemy jak tylko się da opóźnić efekty starzenia się skóry i jeśli odpowiednio szybko zadziałamy, to faktycznie nasze działania mają sens. Jeśli jednak dopiero po 40-stym roku życia stwierdzimy, że chcemy zrobić coś ze zmarszczkami, to sytuacja wygląda nieco inaczej. Skóra w tym wieku może być już znacznie przesuszona, co jest wynikiem zmniejszającej się ilości kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Ponadto, brak wcześniejszego przeciwdziałania zmarszczkom mógł spowodować ich dużą widoczność na twarzy w tym wieku.

Możemy w takim wypadku również zdecydować się na zabieg kosmetyczny, jakim jest mezoterapia igłowa. Będzie to idealny wybór dla przesuszonej i zwiotczałej skóry twarzy. Nie mniej warto skłonić się również ku wypełnianiu zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym. Zabieg ten w moment sprawi, że zmarszczki ulegną spłyceniu.

Ciekawym zabiegiem kosmetycznym, który przyda się w szczególności kobietom po 40-stym roku życia jest mikrodermabrazja diamentowa. Warto bowiem pamiętać, że bardzo ważnym elementem pielęgnacji twarzy w tym wieku jest pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja zagwarantuje nam to oraz sprawi, że skóra stanie się bardziej napięta oraz lepiej ukrwiona. Jest więc idealną metodą walki ze zmarszczkami.

Skóra po 50-tce – czy da się coś zrobić?

Wiele kobiet obawia się zabiegów kosmetycznych będąc po 50-tym roku życia. Twierdzą bowiem, że być może nie da się już za dużo zrobić, a nawet jeśli, to efekt może być niewystarczający. Nic bardziej mylnego. Oprócz wymienionych wcześniej zabiegów, które oczywiście nie zaszkodzą również po 50-tce, warto zainteresować się usuwaniem przebarwień, czy rozszerzonych naczynek. Skóra przez lata wystawiane na silne promieniowanie UV lub poddawana często silnym zmianom temperatury może borykać się z takim problemem. W takim wypadku warto zainteresować się elektrokoagulacją. Ten zabieg kosmetyczny pozwala na zamknięcie niechcianych rozszerzonych naczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here