Zdrowe zęby

Zdrowe żeby to podstawa. Zdrowe zęby to pewność, że nasz organizm dłużej będzie zdrowy. Należy bowiem wiedzieć, że zęby to miejsce, gdzie rozwija się szereg różnych bakterii, które nie tylko uszkadzają szkliwo, ale powodują również inne choroby w naszym organizmie. Dlatego dbajmy o zęby, jeżeli chcemy się długo nimi cieszyć.

Aby utrzymać zęby w dobrym stanie należy pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Przynajmniej raz na pół roku powinniśmy znaleźć czas na leczenie zębów w Gdyni. Niekoniecznie takie systematyczne wizyty muszą zakończyć się leczeniem. Może będzie to tylko przegląd stanu uzębienia, po czym dentysta w Gdyni powie nam, że nasze zęby są w idealnym stanie. Przekonamy się o tym dopiero podczas wizyty. Każdy dorosły powinien o tym pamiętać, a w szczególności rodzice małych dzieci.

Pamiętajmy o tym, że również dzieci trzeba uczyć od maleńkości dbałości o swoje zęby. Pomóc nam w tym może naprawdę dobry stomatolog w Gdyni, który proponuje przyjazne i bezbolesne metody leczenia. Jeżeli jednak nasze dziecko nie miało jeszcze okazji do tego, aby gościć na wizycie u dentysty, to w pierwszej kolejności zaproponujmy mu wizytę adaptacyjną. Ma ona na celu przygotowanie dzieci do późniejszych wizyt i ewentualnego leczenia jakiemu będzie musiało się ono poddawać. Taka wizyta adaptacyjna zapoznaje dziecko z gabinetem dentystycznym, sprzętami jakie się tam znajdują oraz z pracą samego lekarza – dentysty. Gdyby w czasach naszego dzieciństwa proponowano nam takie wizyty, to dzisiaj na pewno nie odczuwalibyśmy takiego strachu przed odwiedzinami w gabinecie.

Podczas wizyty adaptacyjnej dentysta będzie nie tylko prezentował, ale również z wielką cierpliwością odpowiadał na pytania zawarte przez dzieciaki. Dodatkowo stomatolog zaprezentuje dzieciom prawidłowe metody mycia zębów, które są bardzo ważne, jeżeli nie chcemy, aby na naszych zębach osiadało szkliwo. Zęby mamy tylko jedne (zaraz po mleczakach!), dlatego dbajmy o nie i regularnie odwiedzajmy dentystę.

Źródło: https://www.dentystagdynia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here