zimne stopy i dłonie

W okresie jesienno-zimowym wielu z nas zmaga się z uporczywie zimnymi dłońmi lub stopami. Zdarza się, że niektóre osoby szybko marzną i doskwiera im notorycznie uczucie zimna lub chłodu, a ubieranie wielu warstw odzieży nie działa zadowalająco. Jak poprawić krążenie krwi w ciele, by ciepłota ciała była łatwiejsza do utrzymania? Pomogą kąpiele solankowe i maści rozgrzewające na bazie wody siarczkowej!

Kąpiele siarkowe w domu.

Solankowa kąpiel mineralna poprawia krążenie obwodowe i wpływa korzystnie na ruchomość stawów i chrząstek. Dzięki obecności jodu i siarki, kąpiel zmiękcza skórę, a dobroczynne pierwiastki przedostają się przez skórę. Korzystanie z kąpieli solankowej jest bezpieczne. Siarka, chociaż wielu z nas może nie kojarzyć się z właściwościami pielęgnacyjnymi, to jest głównym składnikiem kolagenu i pierwiastkiem niezbędnym do budowy białek w ciele człowieka. Siarka jest niezbędna do życia. Solanka wydobywana w Solcu-Zdroju zawiera liczne makro i mikro elementy, które regenerują i wzmacniają organizm, jej działanie zostało potwierdzone badaniami, jest zaklasyfikowana jako woda lecznicza przez PZH. Kąpiele solankowe regenerują, odświeżają i wpływają korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Regularne kąpiele w domowej wannie będą miały właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Krążenie w ciele poprawi się, co będzie miało przełożenie na zmniejszenie dyskomfortu zimnych stóp i dłoni.

Maść rozgrzewająca z wodą siarczkową.

Szybką ulgę w dyskomforcie zimnych nóg i dłoni przyniesie zastosowanie maści rozgrzewającej do ciała. Maść rozgrzewająca z siarką oraz innymi składnikami o właściwościach rozgrzewających (np. imbir). Maść rozgrzewająca Balneokosmetyki może być stosowana także do masażu. Zastosowanie zmniejsza uczucie dyskomfortu zimnych stóp i dłoni oraz ma właściwości regenerujące i wygładzające skórę ze względu na obecność wody siarczkowej.

Dobroczynne działanie wody siarczkowej na zdrowie.

Woda siarczkowa jest znana ze swoich właściwości. W Polsce źródło z najsilniejsza na świecie wodą siarczkową (tzw. solanka) jest wydobywane ze źródła „Malina” niedaleko SPA w Solcu-Zdroju. Wodę siarczkową z tego miejsca możemy jednak mieć we własnym domu kupując kosmetyki pielęgnacyjne produkowane na bazie właśnie tej wody. Dzięki właściwościom keratolitycznym woda siarczkowa działa zmiękczająco i wygładzająco na skórę. Ułatwia to wnikanie substancji odżywczych wgłąb skóry, a także działa jak lekki peeling i pozbywa się starego, zrogowaciałego naskórka. To z kolei uniemożliwia tworzenie się czopów łojowych. Woda siarczkowa polecana jest także osobom z AZS i łuszczycą, znacznie zmniejsza uczucie swędzenia i łojotoku. Działa przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie, polecana w egzemach. Złuszczanie wierzchniej warstwy skóry powoduje, że skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona. Stosowanie maści rozgrzewającej z wodą siarczkową do masażu może szczególnie zwiększyć dotlenienie skóry i poprawić krążenie. Stosowanie zarówno maści jak i kąpieli mineralnych może znacząco poprawić komfort i pomóc zlikwidować nieprzyjemne uczucie zimna w stopach i dłoniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here