badania genetyczne w ciąży

Każda przyszła mama martwi się o zdrowie i prawidłowy rozwój swojego nienarodzonego jeszcze dziecka. Badania genetyczne mogą wykluczyć lub potwierdzić występowanie wad genetycznych, a dzięki temu rozwiać wątpliwości i przygotować młodych rodziców na przyjście ich dziecka na świat.

Badania genetyczne Katowice- wskazania do wykonania badań

Dzięki wykonywaniu prenatalnych badań genetycznych, lekarze mogą ocenić czy płód rozwija się prawidłowo oraz jakie są rokowania dla kolejnych faz danej ciąży. W razie wykrycia ewentualnej wady genetycznej można ustalić dalszy plan działania dotyczący porodu oraz późniejszej opieki nad matką i dzieckiem. Istnieją również takie wady, które można leczyć u dziecka już w okresie prenatalnym.Dlatego, placówka taka jak poradnia genetyczna Katowice, powinna być dostępna dla jak największej ilości przyszłych rodziców. Badania te szczególnie wskazane są u kobiet ciężarnych, które przekroczyły 35 rok życia, urodziły już dziecko z chorobą genetyczną, metaboliczną lub wadą ośrodkowego układu nerwowego, a także jeśli w rodzinach rodziców występowały wady genetyczne.

Poradnia genetyczna Katowice- gdzie zrobić badania

Badania prenatalne, które często wiążą się z dużym stresem dla matki, najlepiej wykonać w sprawdzonej poradni, w której pracują certyfikowani lekarze wykonujący nieinwazyjne i inwazyjne badania genetyczne.Jeśli chodzi o badania genetyczne Katowice oferują całkiem bogatą ofertę, przyszli rodzice mają do wyboru placówki zlokalizowane w różnych punktach miasta. Jako przykłady podać można Gyncentrum na ulicy Żelaznej, Centrum Medyczne Angelius Provita na ulicy Fabrycznej czy Centrum Medyczne Panewniki na ulicy Panewnickiej.

Poradnia genetyczna Śląsk- gdzie udać się na badania poza Katowicami

Na szczęście minęły już czasy całkowitej centralizacji, kiedy placówki genetyczne funkcjonowały tylko w największych miastach w Polsce. Dla młodych rodziców żyjących poza Katowicami i poszukujących placówki takiej jak poradnia genetyczna śląsk posiada ofertę w każdym większym mieście. Dokładnych informacji na temat genetyki swojego dziecka można szukać w takich miastach jak Bytom, Sosnowiec, Gliwice, Tarnowskie Góry, Zabrze, Bielsko Biała czy Cieszyn. Badanie takie możemy wykonać z skierowaniem w ramach usług świadczonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub prywatnie, płacąc z własnej kieszeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here