USG piersi

USG piersi jest badaniem, które zaleca się kobietom w celach profilaktycznych. Dzięki wyżej wspomnianemu możliwe jest wczesne wykrycie ewentualnych zmian chorobowych w obrębie piersi oraz podjęcie stosownych działań celem uporania się z wyżej wspomnianymi. W tym artykule powiemy sobie o kilku ważnych kwestiach, o których powinna wiedzieć każda kobieta, która badanie USG ma jeszcze przed sobą.

Na czym polega badanie USG piersi?

USG piersi Kraków jest badaniem, do przeprowadzenia którego wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. Dzięki wyżej wspomnianym możliwe jest uwidocznienie wszystkich tkanek, które znajdują się wewnątrz piersi. To, co istotne to fakt, że tego typu badanie usg piersi Katowice przebiega zupełnie bezboleśnie, w związku z czym nie należy się go obawiać. Ponadto, przeprowadzenie tego typu badania nie wymaga od pacjentki specjalnego przygotowania.

W jaki wieku powinno się rozpocząć wykonywanie tego typu badań?

Otóż tak naprawdę pierwsze USG Piersi Kraków powinno mieć miejsce po ukończeniu przez kobietę 20. roku życia. Ten typ badania zaleca się kobietom pomiędzy 20, a 40 rokiem życia. Kobiety, które przekroczyły już 40. rok życia powinny rozpocząć regularne wykonywanie mammografii. Zupełnie tak jak w przypadku usg piersi Katowice badanie to jest bezbolesne i w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na zdrowie pacjentki, w związku z czym może być wykonywane również w ciąży. Lekarze zalecają wykonywanie usg oraz mammografii mniej więcej co dwa lata, nie mniej jednak zdarzają się pacjentki, które dbają o to, aby wykonywać je każdego roku.

Jakie objawy mówią o tym, że niezwłocznie należy wykonać usg piersi?

Poza profilaktycznym badaniem piersi są również sytuacje, które powinny zaniepokoić pacjentki i skłonić je do jak najszybszego udania się do lekarza. Mowa tu między innymi o bólach piersi, zmianach w piersi wyczuwalnych w trakcie przeprowadzania samodzielnego ich badania, wycieku wydzieliny z brodawki sutkowej, stosowanie hormonalnej terapii zastępczej czy również wykonywanie badań kontrolnych po rozpoznaniu przez lekarza niezłośliwych zmian. Należy pamiętać o tym, ze wykonywanie badań jest niezwykle ważne i w żadnym stopniu nie należy bagatelizować żadnych niepokojących objawów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here