Pierwsze objawy choroby alkoholowej – bądź czujny!

Choroba alkoholowa może zniszczyć nie tylko nasz organizm, ale całe dotychczasowe życie, które budowaliśmy przez lata w pocie czoła. Początki natomiast są często bardzo niewinne – kolejny kieliszek, wesołe picie ze znajomymi, inicjowanie spotkań alkoholowych tylko wyglądają tak niewinnie. Warto więc wiedzieć, jak wyglądają początki choroby alkoholowej, by móc jak najwcześniej zareagować i poddać się kompleksowemu leczeniu w dobrej prywatnej klinice leczenia uzależnień.

Na co należy zwrócić uwagę?

objawy choroby alkoholowejJeśli u siebie lub w swoim najbliższym otoczeniu zauważycie następujące objawy, warto jak najszybciej zgłosić się do dobrego specjalisty, któremu temat uzależnień nie jest obcy. Takie osoby można znaleźć w prywatnych klinikach odwykowych. Poniżej przedstawiamy najbardziej niepokojące rzeczy:

 • alkohol staje się odpowiedzią na niepowodzenia, stres w życiu, ciężką sytuację czy problemy
  • można zauważyć zwiększenie ilości i częstotliwości wypijanego alkoholu
  • niemożność napicia się powoduje u alkoholika rozdrażnienie
  • pojawia się tzw. urwany film, alkoholik nie pamięta co działo się po wypiciu alkoholu
  • coraz częściej sięga się po alkohol w celu zabicia objawów kaca
  • coraz łatwiej można się upić
  • alkoholik zaczyna pić w sytuacjach niedozwolonych (np. w pracy, będąc w ciąży czy przed prowadzeniem pojazdu)

Pojawienie się tych objawów sprawia, że alkohol naprawdę zbyt mocno zaczął o sobie dawać znać w naszym życiu.

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest dobry prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla alkoholików. Już na pierwszych etapach można zastosować terapię odwykową. W takiej klinice specjaliści pokierują terapią. Wszyscy zgodnie potwierdzają, że im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym bardziej widoczne są efekty i możliwość całkowitej możliwości do normalnego życia.

W skrócie: nasza recepta na pierwsze objawy alkoholizmu? Dobry prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla alkoholików. Taka klinika to dyskrecja i skuteczne leczenie.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź prywatne leczenie alkoholizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here