Pompy do paliwa

0
1092

Czy miałeś kiedyś problem z przepompowaniem paliwa z jednego zbiornika do drugiego ? Czy posługiwałeś się ręczną pompką paliwową, bądź robiłeś to na zasadzie zaciągnięcia do węża gumowego paliwa i przelewania do drugiego pojemnika? W tej drugiej metodzie zapewne nieraz udało Ci się napić paliwa, ale z tym koniec! Jest innowacyjne rozwiązanie, które może pomóc Ci w takiej sytuacji bez brudzenia się, i o wiele szybciej!

Wyjściem z całej sytuacji jest pompka do przepompowywania paliwa. Szukać ją możemy w hurtowniach motoryzacyjnych, w marketach czy w internecie. Koszt zakupu takiej pompy to nie jest kosmiczny wydatek a na pewno przyda Ci się jeżeli masz z tym częstą styczność. Elektryczna pompka do paliwa 24v i 12v 0/1 jest o tyle wygodna, że bardzo szybko jesteś w stanie przepompować paliwo, zużywając do tego minimum prądu, jesteś nawet w stanie podpiąć się do akumulatora 12V i 24V. Przypomnę Ci, że akumulator w samochodzie jest o napięciu 12V a co z tym idzie możesz skorzystać z gniazdka w samochodzie by ją uruchomić.

Narzędzie te może naprawdę usprawnić pracę Twojego warsztatu. Oszczędność czasu wiąże się z tym, że mechanik może zająć się ważniejszymi sprawami.
Miałeś styczność kiedyś z pompka do ściągania paliwa, umiejscowiona jest często w silnikach diesla pod maską. Jeśli miałeś kiedykolwiek przyjemność dzięki temu urządzeniu odpowietrzać silnika diesla to doskonale wiesz jak bardzo mozolna jest to praca. Oczywiście jeżeli wyjścia innego nie ma to korzystamy z niej, lecz alternatywą może być również elektryczna pompa do paliwa. Montaż jej jest banalnie prosty, jak wspomniałem wcześniej jesteś w stanie podpiąć ją pod akumulator by zaczęła działać.

Efekt może Cię zaskoczyć. Takie malutkie urządzenie. a pozwoli naprawdę ułatwić prace i dla osoby prywatnej i dla warsztatów samochodowych. Spytasz, czy możesz nią pompować wodę ? Moim zdaniem jest taka możliwość, aczkolwiek niewskazana. Paliwo (benzyna czy diesel) odprowadza ciepło z pompy poprzez przepływ cieczy jak i oliwi pompę w środku co zapobiega korozji i jej zepsucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here